We are using cookies. Please turn them on to be able to vote. Hluboké koření
Hluboké koření
  Hluboké koření vás vítá na svých stránkách.
 Zobrazit kroniku pro rok
Nový farář
Kdy?
neděle 1. 8. 2021
Vzpomínka:
Po krásných dvanácti letech jsme se rozloučili s otcem Jiřím Hebltem, který z Chrudimi odešel do Hradce Králové–Pouchova. S vděčností děkujeme za vše, co nám Pán skrze něj dal. A zároveň vítáme v naší farnosti P. Jana Šlégra, který k nám přišel z Třebechovic pod Orebem. Kéž mu Pán (i u nás) žehná.
Koledy, jaké jste neslyšeli
Kdy?
čtvrtek 24. 12. 2020
Vzpomínka:
Ano, po více než dvaceti letech v Chrudimi na Štědrý den odpoledne nebylo pásmo zpívání koled u jesliček. Ne že by se nám nechtělo, ale pandemie koronaviru nám nedovolila zkoušet...
Nový kabát po devíti letech: Pašije
Kdy?
pátek 5. 4. 2019
Vzpomínka:
Po devíti letech Hluboké koření oprášilo noty a znovu předneslo v Chrudimi zpívané kytarové pašije. Pravda, za tu dobu se naše složení poněkud pozměnilo...
Patnáctileté Hluboké koření
Kdy?
sobota 7. 10. 2017
Vzpomínka:
Pusťte se s námi do počítání:
7. října 2002 – vznik Hlubokého koření
+ 15 let
= 7. října 2017.
Na den přesně v našem patnáctiletém výročí jsme vyrazili slavit a děkovat Pánu Bohu do Poděbrad. Pár dalších důležitých informací: 27 lidí, přeháňky, dotazy kolemjdoucích, fontána, Riskuj, polévka, bramborový salát, řízky, lectio divina, poděbradka, frisbee, běh, zkouška, mše svatá v našem doprovodu...
Primice Petra Soukala
Kdy?
sobota 20. 5. 2017
Vzpomínka:
Druhou chrudimskou primici ve dvou dnech po sobě sice doprovázela kapela e.t.c., ale moc rádi budeme i na ni vzpomínat.
Hluboké koření při primici Vojty
Kdy?
pátek 19. 5. 2017
Vzpomínka:
Kapela Hluboké koření si dnes připsala do akcí, které doprovázela, nový zářez: primiční mše svatá. A ne ledajaká, ale Vojty Novotného, který je členem kapely už od jejího založení. Více na http://www.farnost-chrudim.cz/primice.
Dva kořeňáci vysvěceni na kněze
Kdy?
sobota 13. 5. 2017
Vzpomínka:
I když už nyní s kapelou tolik nehrají, před lety byli jejími aktivními členy. Vojta Novotný a Petr Soukal byli po letech příprav vysvěceni na kněze o stém výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě.
Zpívání v LDN
Kdy?
pátek 23. 12. 2016
Vzpomínka:
Na společné fotce z letošního zpívání v LDN nás najdete celkem jedenáct.
Hymna Celostátka!
Kdy?
neděle 27. 11. 2016
Vzpomínka:
Stránky cirkev.cz zveřejnily, že hymnou celostátního setkání mládeže v Olomouci 2016 bude píseň První i poslední. Máme velkou radost, protože pochází z brku, ehm – klávesnice, ehm – klaviatury kořeněných bratří Jakuba a Petra Soukalových.
Jáhenské svěcení Vojty a Petra
Kdy?
sobota 16. 7. 2016
Vzpomínka:
Tak je to tady! Před šesti a půl roky si nás Petr s Vojtou zavolali a sdělili, že půjdou do semináře. Uteklo to jako voda a Hluboké koření má první dva vysvěcené...
Třicetiny
Kdy?
neděle 20. 3. 2016
Vzpomínka:
Je tomu třicet let. Tedy ještě ne třicet let naší kapely, ale dnes jsme oslavili Vojtovy narozeniny. A nedali jsme mu nic zadarmo – svůj dárek si po různých peripetiích musel najít sám...
Kotel při bonusové písničce
Kdy?
neděle 11. 1. 2015
Vzpomínka:
Tak tohle se nám za minimálně poslední tři poslední roky nestalo :)! Za první zmínku jistě stojí to, že jsme na nedělní dětské bohoslužbě poprvé hráli bonus. Za druhou, neméně důležitou zmínku stojí, že jsme byli v tak moc velké časové tísni, že jsme zkoušku nestihli. Začalo to tím, že naši kapelníci trochu pozapomněli, že bude nedělní dětská bohoslužba. V úterý, kdy běžně zkoušíme, byla ale táborová porada a celkově jsme v týdnu všichni honili známky, abychom je těsně před vysvědčením vylepšili. Tudíž jsme zkoušku vůbec nestihli. Poslední věcí, která patří do tohoto příspěvku v kronice je ta, že se nám hraní a zpívání hrozně moc povedlo! Myslím, že takto se nám to nepovedlo už dlouho. A co nám udělalo největší radost? Kotel :). Při bonusové písničce, která se jmenovala Kdysi Bůh byl jeden z nás, přišlo kolem 30 lidí na pravou stranu lodě a společně vytvořili kotel, dívali se na nás a zpívali. Pro některé opravdu velký zážitek. Připadali jsme si jako superkapela.
Zakončení vánočních prázdnin
Kdy?
sobota 3. 1. 2015
Vzpomínka:
V sobotu 3. 1. 2015 jsme mohli zakončit vánoční prázdniny, které byly letos opravdu dlouhé. Trvaly přes dva týdny, takže jsme se mohli pořádně odpočinout. Část Hlubokého koření byla na horách a část si užívala prázdniny v nížinách. Druhá jmenovaná skupina, tedy všichni, kdo odpočívali doma, si to mohla rozdat ve 3 různých hrách. Sešli jsme se v sobotu večer, pomodlili jsme se nešpory (Anežka, Míša a Anička se je modlili poprvé) a začali hrát. Jedna skupinka hrála Bang!, druhá Česko a další Dostihy a sázky. Prázdniny jsme tak mohli suprově zakončit.
Odkazy:
Silvestr
Kdy?
středa 31. 12. 2014
Vzpomínka:
Na Silvestr jsme spolu strváili poslední okamžiky starého roku. Během setkání jsme si zahráli skvělou hru Záchranáři. Nechyběla ale ani pohádku a pak jsme již vyrazili pěšky do kostela ke Třem Bubnům. Zde jsme doprovodili adoraci, jíž jsme se pod Petrovým vedením promodlili do nového roku 2015.
Nezmrzli jsme
Kdy?
neděle 21. 12. 2014
Vzpomínka:
Generálka na vánoční zpívání nebyla z nejkratších. Trvala 4,5 hodiny. Přesto jsme nezmrzli.
Pohádka na mikulášské
Kdy?
neděle 7. 12. 2014
Vzpomínka:
Pohádku z pera Petra Soukala se letos jmenovala Alí táta a byla na motivy známé pohádky Aladinova lampa. Po ní přišel Mikuláš, čert a anděl, kteří hodným dětem rozdali za básničku či písničku balíček sladkostí.
Nová posila
Kdy?
neděle 16. 11. 2014
Vzpomínka:
V poslední době je nás na zkouškách méně a méně. Naštěstí se k nám přidala nová a velmi nadějná posila - Dáňa Měkota. Začal jako zpěvák, ale doufáme, že v budoucnu se zařadí do kytarové sekce Hlubokého koření.
Vánoce se blíží
Kdy?
sobota 1. 11. 2014
Vzpomínka:
Protože Vánoce budou za pár týdnů, začali jsme dnes zkoušet. Naše první nástrojová zkouška byla už 1. 11. Již v 10:23 jsme začínali hrát první koledu, kterou byla píseň Vítejme den. Hudební sekce zatím čítá 9 lidí.
Dirigentský change
Kdy?
neděle 28. 9. 2014
Vzpomínka:
Po nedělní zkoušce nám naši součastní dirigenti oznámili, že jejich čas se pomalu začíná chýlit ke konci. Rádi by prý předali své místo někomu jinému. Poté, co se modlili a prosili o Ducha Svatého, se rozhodli, že dalším kořeněným dirigentem bude Verča Burešová!
Verče tedy přejeme, ať se jí daří správně vést Hluboké koření dál a dál.
Opékání u Boji a Standy
Kdy?
neděle 31. 8. 2014
Vzpomínka:
Již tradiční zakončení prázdnin nemohlo proběhnout jinde, než u Standy a Bóji. I přes nepřízeň počasí tato akce nebyla zrušena a my jsme mohli zakusit pohodlí jejich domečku. Na začátku se několik z nás, velkých nadšenců do vláčků, pustilo do stavby pořádné dráhy. Vlaky jezdily sem a tam. Ondra s Filipem nám je skoro ochotně půjčili, takže jsme se mohli vrátít zpět do dětského světa.Během odpoledne a večera jsme mohli shlédnout "film", který nám pouštěl Ondra promítačkou. Kvůli špatnému počasí byly buřty na pivě, ale jejich kvalitu to nijak nesnížilo. Nechyběla oblíbená hra SuperFarář, ve které vyhrál náš bohoslovec Petr se svým týmem - Anežkou, Ondrou a Filipem. Na tuto ukončovací akci prázdnin se nás sešel rekordní počet, což zaznamenali především majitelé domu. Celá naše "sestava" vypadala následovně - Verča, Majda, Markéta, Klárka, Anežka, Kikina, Bětka, Lída, Vojta, Petr, Kuba, Honza, Jirka, Petr, Vojta, Míša, Pavel.
Volejbal v Úhřeticích
Kdy?
sobota 30. 8. 2014
Vzpomínka:
V sobotu jsme byli vyzváni Luckou a Míšou k volejbalovému zápasu. Nemohli jsme zahálet a vydali jsme se do Úhřetic. Někdo autem, někdo pěšky a někteří odvážlivci na kole. Bylo nás 10, takže 5:5. Po rozehrání jsme započali náš turnaj. Členové prvního týmu byli Míša, Míša, Petr, Kuba, Lída, členové druhého týmu byli Honza, Majda, Lucka, Matěj a Pavel. Celkem jsme hráli 11 setů. Ačkoliv to bylo velmi zajímavé a do poslední chvíle nerozhodné, vyhrál druhý jmenovaný tým. Parádně jsme si zahráli!
Grilování u Matěje
Kdy?
čtvrtek 28. 8. 2014
Vzpomínka:
Ve čtvrtek nás Matěj pozval k sobě na grilování. Po dlouhé době jsme tedy grilovali u někoho jiného, než u Standy a Bóji. Sešli jsme se v počtu 15 lidí, byli pohoštěni a prožili hezký večer.
Kapela při misiích
Kdy?
neděle 24. 8. 2014
Vzpomínka:
Při letošních dominikánských misiích mělo Hluboké koření příležitost hrát každý den nejen na večerní adoraci, která probíhala od 20:30 do 22:00, ale i na ulici, kde probíhala rozsáhlá evangelizace. Zapojit se mohl každý, kdo měl chuť zvěstovat Krista nevěřícím lidem. Koření se do toho pustilo s vervou a sklidili jsme obrovské uznání a poděkování. Mnoho lidí nám říkalo, že to je úžasně a krásné. Tak doufejme, že nám ta obrovská sláva vydrží. Ale náš hlavní důvod byl hlásat Ježíše, sláva je bonus navíc. :)
Nejdéle postavená apatatura
Kdy?
sobota 23. 8. 2014
Vzpomínka:
Další z našich rekordů je počet hodin, v kterých naše aparatura stála v pozoru a byla připravena na hraní. Aparatutu jsme dostavěli v pondělí v 9:42 a začali uklízet v sobotu v 9:58. Aparatura tedy byla postavena krásných 7 216 minut (=120 hodin a 16 minut).
Taxi
Jel už jsi někdy taxíkem?

Ano.
Ano.
29.2%
 
Ne.
Ne.
70.8%
 
 
24 hlasů
Nahrávky
Eliáš Pašije Pašije Jan Křtitel Pašije Jonas Koncert Pašije
http://www.farnost-chrudim.cz/
Přihlášení
Login
Registrace