Hluboké koření
  Hluboké koření vás vítá na svých stránkách.
  Zpět na seznam interview a soutěží...
Zeptejte se scholy Nepominou
Nepominou – Na letošní svátek Proměnění Páně jste mohli při mši svaté slyšet první propojení uherskobrodské scholy Nepominou s Hlubokým kořením. Obě hudební skupiny jsou spolu spjaty především stejným cílem: klaněním se Pánu, ale rovněž i po osobní stránce. Boja Novotná scholu dříve řídila a po svatbě se stala členkou Hlubokého koření.

Nepominou
Odkazy
Vidíte všechny příspěvky a odpovědi.
Vypršel čas pro vkládání příspěvků.
Proč zrovna ,,Nepominou"...? :-)
Nepominou
Terka S.: Je to náš cíl "nepominout!" Nevzdávat se a jít přes překážky, které se nám v našem zpívání naskytnou. Nezpíváme pro sebe, ale pro Boha.
To přece za to stojí "nepominout!"
Kdy a jak jste vznikli?
Nepominou
Boja: Schola Nepominou v podobě, v jaké jste holky viděli, nijak slavnostně nevznikla. Je spíš článkem dlouhého vývoje.

Schólu jako takovou založil v Brodě P. Rudolf Smahel v 70. letech minulého století. (To je jak úryvek z učebnice dějepisu, co?:-)) Od té doby v jistých obměnách schóla pořád funguje. P. Smahel ji "samozřejmě" zakládal jako kytarovou. Ještě já si ji jako takovou pamatuji ze svého raného dětství. Pak ale přišli do Brodu dominikáni a zvláště P. Angelik Zdeněk Mička, kterému se kytary nelíbily, tak se schóla přeorientovala na sbor, který zpíval komplet (s dospělýma chlapama) jen při svátcích, mladé holky zajistily nedělní liturgii (cca 3 mše). Pokud chtěly zpívat něco navíc, mohly jedině s varhanami, na které hrál starý varhaník, takže z pěkných písniček byly couráky. (Nebylo divu, že v takovémhle pojetí se do schóly noví členové nehrnuli.) Po odchodu dominikánů schóla v této podobě ještě nějakou dobu fungovala (spíš živořila), ve školním roce 2001/2002 se vše ale změnilo. Vedení přezala jedna z členek a začalo se zpívat s klávesami, v průběhu roku jsem se přidala já s kytarou. Ani nevím proč nás tehdy vedoucí pojmenovala TriAngel - na tričku byli 3 andělé, takže taková slovní hříčka (nás však bylo rozhodně víc). Ale moc se to neujalo. Od začátku školního roku 2004/2005 jsem převzala schólu já, od mé svatby v létě 2007 ji vede moje sestra Terka:-)

Před prvním koncertem jsme hledaly nějaké jméno, které by nás charakterizovalo (návrhů bylo mnoho, z hlasování vyšel vítěz). V názvu Nepominou (mimochodem píseň č. 108 v oranžové Hosaně:-)) je skryta historická zkušenost i naděje, že (snad) přes všechny pády, zkoušky a nezdary (které ji ale posunou vpřed) bude schóla fungovat dál, i když my už tam nebudeme.
Jak často zkoušíte a vystupujete?
Nepominou
Soňka J.: V období školního roku máme zkoušku každou sobotu a v neděli hrajeme a zpíváme na mši sv. Po dobu prázdnin se scházíme v neděli při mších svatých.

Jako Nepominou jsme uspořádaly koncert prozatím jeden, a ten se konal 11. 11. 2006
Proč byste ne/chtěly bydlet v Chrudimi? :-)
Nepominou
Míša: :) Chtěla bych tam bydlet páč je to krásné město plné památek.
Jsou tam príma děcka...hlavně z Hlubokého Koření =o)
Jak dlouho trvala nejdelší zkouška? :)
Nepominou
Lidka: Hafo, kotel, mega móc dlouho! ...(asi 2-3 hodiny před Vánocema, poutí, koncertem či Bojinou svatbou)
Čím by mohla vaše farnost být příkladem pro ostatní? Co vás v Uherském Brodě oslovuje?
Nepominou
Tak tahle otázka byla pro nás docela oříškem ;)
Jelikož jsme se na jednotné odpovědi neshodly, dopadlo to asi takto.

Některé z nás si myslí, že plusem, nebo tím, co je u nás v Brodě oslovuje, či by mohlo oslovit někoho jiného je hodně akcí, ať už je pořádá Centrum pro rodinu, mládež děkanátu apod. No a tu už jsme narazily, protože ty další si myslí, že těch akcí je tu fakt strašně moc. Ale jedno to má snad společné, musíte si umět vybrat :)

PS: Vojto, ty nám teda dáváš zabrat =o)
Nepominou a Hluboké koření jsou krásně propojené. Naše první mše svatá, kterou jsme doprovázeli, byla na Pannu Marii Růžencovou, což je v Uherském Brodě pouť... Jak u vás tuto slavnost prožíváte?
Nepominou
Soňka J.: Pro některé lidi tato pouť znamená kolotoče, cukroví, pobavení, plno stánků atd. (to k tomu samozřejmě patří). Ale také pro mnoho z nás to znamená pouť s krásnými bohoslužbami, modlitbami k Panně Marii..
Pouť probíhá o víkendu: V sobotu nás čeká večerní mše, na které většinou hrajeme a zpíváme. Poté mladí prožívají "Noc mladých s Marií", která obsahuje skvělou atmosféru a společenství.
V neděli jsou další slavnostní mše svaté.
Jak se vám stanovalo a co se vám líbilo, když jste pobývaly v Chrudimi?
Nepominou
Dovolím si odpovědět zas tak trochu skupinově.
Myslím, že stanování bylo fajn, hlavně holky docela lekaly kočky, co tam v noci chodily, ale jinak OK :o)

A co se nám líbilo? Každé něco jiného, tak třeba: Standovy a Bojiny zásoby pod klavírem :-D, Ondrovo "blllll", nejen kulturní vyžití, "Hafo kotel", hlavně a v neposlední řadě odpoledne s Kořením =o)
Existuje nějaká písnička, kterou byste rády zpívaly, ale ještě jste se k ní nedostaly?
Nepominou
Jo, tak těch je, ale zrovna jsme si na ně nemohly vzpomenout..tak jsme vyplodily aspoň něco málo - Jeden z nás, Loretská hymna...
Kterou písničku ze svého repertoáru máte nejraději? Jak často ji zpíváte?:-)
Nepominou
To asi každý máme tu svou oblíbenou..padly návrhy: K přijímání; Zde jsem; Můj králi, má spáso; Světlo světa... ale zrovna moc často se nezpívají :( ...taky proto, že každý máme "tu svou" a čas od času objevíme nějakou jinou, co se nám zrovna líbí :)
Jak se vám zpívalo s Kořením? Nemotivovalo to některé z vás k učení se na některý hudební nástroj, který třeba ještě nemáte ve schóle?
Nepominou
Jo, Andulku hraní na housle (a prý mám dodat, že už se na ně asi půl roku učí hrát ;)
Jaký má schola oblíbený večerníček? :-)
Nepominou
Tak to jsme se opět neshodly, a jelikož se nás sešlo jen pár, dopadlo to takto:
1.Krteček, Krakonoš, O človíčkovi,
2.Jája a Pája, Rákosníček
Chystáte se hromadně do Brna nebo Staré Boleslavi na bohoslužbu se Svatým otcem? Už jste někdo byli „na papežovi“?
Nepominou
No, hromadně,jak se to vezme. Jako schola nejspíš ne, ale některé z nás jo. Totiž z našeho děkanátu se vypravují nějaké busy do Staré Boleslavi, tak pár nás pojede (snad se tam potkáme ;)).

Jo, "na papežovi" jsme některé (Boja :-D Soňka J., Mirečka, Terka S.i R.) už byly, v Kolíně (některé nejen tam ;)). To bylo...
Co byste dělaly, kdyby za vámi přišlo dejme tomu osm kluků, že by taky rádi zpívali? Tedy kromě toho, že byste se nejspíš probudily ze snu? :-)
Nepominou
Došlo by nejmíň dalších 30 holek :-D
Braly bysme je všema deseti, to by bylo něco :)) hlavně super změna, oživení
Jak po dvou letech vzpomínáte na svatbu Standy a Boji?
Nepominou
SUPROVĚ! Rády nejen na ně vzpomínáme. Hlavně taky na muzikanty, kteří se k nám přidali, to bylo něco.

Tak doufáme, že na tu našu pouť přijedete ;) ať to stojí za to
Nahrávky
Eliáš Pašije Pašije Jan Křtitel Pašije Jonas Koncert Pašije
http://www.farnost-chrudim.cz/
Přihlášení
Login
Registrace