Hluboké koření
  Hluboké koření vás vítá na svých stránkách.
 Zpět na seznam článků...
Hurá na dostihy!
V pátek 2. 1. 2015 jsme s Petrem a Kubíkem napsali celému Koření. Každý si vybral svůj úsek dle ulic + něco navíc a v sobotu v 17:00 se sešli na faře k … (chvilka napětí) … Dostihům! Ne, že bychom uměli jezdit na koni, ale ke hře Dostihy a sázky. Překvapil nás počet lidí, kteří přišli. Dopředu jsme totiž nevěděli, komu se koho podařilo „namotivovat k příchodu“. Také jsme dopředu neříkali jedno překvapení, čímž bylo to, že jsme se na začátek pomodlili nešpory, a tak jsme mohli hrát s pocitem, že už hrajeme v neděli.

Jelikož nás byl velký počet, přesněji 12, rozdělili jsme se k různým hrám, a to takto:
Bang! – Petr, Pája, Anežka, Míša, Anička.
Česko – Verča Vostrovská, Markéta, Majda.
Dostihy a sázky – Kubík, Petr, Lucka, Pavel.
Ač každá skupinka hrála jinou hru, často se ozývaly výbuchy smíchu.

Hra Bang! se hrála dvakrát. V prvním kole byla šerif Anička, bandité byli Anežka a Míša, pomocník šerifa byl Pavlík a odpadlík Péťa. V kole druhém se role vystřídaly a šerif byl Pavlík, pomocník šerifa byl Petr, bandité Anička a Anežka, odpadlík Míša. Jisté je pouze to, že v druhém kole vyhrál šerif. Tato skupinka se po dvou kolech připojila ke skupince s hrou Česko, i přesto, že každý již umřel (pouze ve hře Bang). Závodníci na koních stále běhali ve své hře.

Znalosti o naší krásné zemi ve hře Česko měla v prvním kole největší Majda. O druhém kole nejsou mlčí.

Nejdelší hrou, která byla hrána, byly samozřejmě dostihy. Pokud vezmeme, že jsme začali hrát v 17:30, tato hra se hrála přes 5 hodin. Po 4 hodinách hry vyhlásil bankrot Pavel, o půl hodiny později Lucka. Hru tedy dohráli pouze Kubík a Péťa. Nikdo jiný už na faře nebyl (až na P. Jiřího, který už možná spal). Před 22:45 se Kubík a Péťa dohodli, že nebudou čekat na „krach“ jednoho z nich a spočítají majetek. Kubík vyhrál na počet stájí, měl asi 5 stájí. Péťa vyhrál v hodnotě majetku, který byl okolo 150 000,-. Vítězové byli tak oba dva.

Když jsme postupně odcházeli, někdo pronesl, že by se výsledek dostihů, které (jak jsme předpokládali) se budou hrát až do ranní mše svaté, měl zveřejnit v ohláškách. K tomu nedošlo, tak proto tento zápis, který to nahrazuje :).
Komentáře
Skvělý článek!!! Díky! :-)
Nahrávky
Eliáš Pašije Pašije Jan Křtitel Pašije Jonas Koncert Pašije
http://www.farnost-chrudim.cz/
Přihlášení
Login
Registrace