Hluboké koření
  Hluboké koření vás vítá na svých stránkách.
 Zpět na seznam článků...
Pozdrav z Věčného města
Milí farníci,

jsme rádi, že vás aspoň na dálku můžeme pozdravit a popřát vám požehnané prožití adventu. Dostali jsme možnost se s vámi na pár řádcích podělit o tom, jak se máme v semináři a co právě prožíváme.

Zní to neuvěřitelně: máme za sebou už čtyři a půl roku formace – rok v olomouckém konviktu, dva roky v Praze a zatím už skoro rok a půl v Římě. Před námi se otvírá už jen poslední čtvrtina přípravy. Na začátku roku nás pan biskup veřejně přijal mezi kandidáty kněžství a v září nám udělil službu lektora. Teď na konci roku jej žádáme o službu akolyty.

Všechny filozofické, jazykové a další přípravné předměty ve škole už máme za sebou a můžeme studovat ty čistě teologické. Tento semestr se nám snad nejvíce líbí exegeze Nového zákona. Dále se věnujeme morální teologii, církevním dějinám, liturgice, tajemství člověka a církevnímu právu. V naší koleji se díky našim představeným a dalším českým kněžím snažíme na službu kněze připravit i prakticky: například jsme se učili kázat či teď rozebíráme, jak probíhá příprava na manželství. K dispozici máme dva spirituály: jednak s nimi máme společná setkání a dávají nám podněty k rannímu rozjímání, ale také jsou nám k dispozici pro osobní duchovní rozhovory a ke svátosti smíření.

Život v Nepomucenu je velmi pestrý – nejen tím, že obyvatele tvoří Češi i cizinci. Papež je tu téměř na dosah, antické památky na každém kroku, všechny baziliky a kostelíky mají své kouzlo. Do školy nebo na výlety můžeme zajet na kole a téměř každý den zde využijeme i kytaru a housle.

Jsme moc rádi, že se můžeme připravovat ke službě kněze, že nás pan biskup poslal studovat právě sem, že máme skvělé představené... Ale přes to všechno musíme také zápasit o svoji věrnost Bohu, a tak vám moc děkujeme za vaše modlitby a prosíme vás o ně i nadále. Děkujeme za vaši podporu a těšíme se na Vánoce spolu s vámi v naší farnosti...

Vojta Novotný a Petr Soukal
Zatím chybí jakýkoliv komentář. Chcete-li jeden přidat, nejprve se přihlašte.
Aktuální čas
Čtvrtek 18. července 2024, 22:44
Nahrávky
Eliáš Pašije Pašije Jan Křtitel Pašije Jonas Koncert Pašije
http://www.farnost-chrudim.cz/
Přihlášení
Login
Registrace