Hluboké koření
  Hluboké koření vás vítá na svých stránkách.
 Zpět na seznam článků...
Seriál: Na kus řeči (1)
Vítejte u prvního seriálu Na kus řeči!

Prvním Kořeňákem, kterého jsem oslovil, je náš programátor, kytarista, statistik a vývojář - Papi.

Papi, vítej! Na začátek si dovolím položit otázku rovnou "na tělo", doufám ale, že to není tabuizované téma :-). Proslýchá se, že pracuješ na nové verzi našich stránek, je to pravda?
Ano, je to pravda. Už téměř 10 měsíců pracuju (samozřejmě ne pořád, ale s přestávkami) na nové verzi kořeněných stránek. Mým věrným konzultantem a rádcem je Vojta Novotný. Je super, že funguje spojení Chrudim – Řím.

Nechci být moc zvědavý, ale na jak moc velké změny se můžeme těšit?
Tak nechtěl bych toho moc prozradit, ale myslím, že je se na co těšit. :-)

Můžeš nám prozradit alespoň jednu novinku?
:D Tak jednu bych mohl – bude zjednodušené psaní článků, takže napsat článek a hezky ho naformátovat zvládne každý i bez znalosti úplných základů HTML. Tak doufám, že po spuštění budeme zavaleni desítkami článků od různých uživatelů.

Je známo, že jsi do programování zapálený, kolik času věnuješ našim stránkám průměrně za týden?
Je pravda, že do programování jsem zapálený hodně. Moc mě to baví, je to sranda. Když jsem s programováním webů začínal, vnímal jsem to jako „nový svět“, ve kterém si můžu dělat cokoliv. Postupně jsem zjistil, že to je vlastně pravda. Chtěl bych říct, že neumím naprogramovat všechno, to ani zdaleka, takže jsem se toho na kořeněných stránkách spoustu naučil. Hodně mi to dalo. Je totiž super mít web, který navštěvují lidé, a já si říkám: „No, co bychom našim milým návštěvníkům mohli ještě nabídnout?“ Takhle vzniklo skoro všechno, co jsem udělal v nové verzi. Nějaké vychytávky, opravy, úpravy, nové funkce :). Střídají se u mě taková 3 období: 1) mám čas, ale nevím, do jaké věci se pustit, protože nevím jak, 2) mám čas a jde mi práce od ruky, 3) nemám čas. Hodně jsem toho udělal třeba o prázdninách, kdy jsem programoval fakt hodně, teď ve školním roce je to složitější. Nedá se spočítat průměrný čas, myslím, že jsem na kořeněném webu strávil přes 200 hodin.

Kdy myslíš, že budou nové stránky spuštěny?
Několik stanovených deadlinů už bylo, ale pořád je co vylepšovat. Přál bych si, aby byly nové stránky spuštěny co nejdříve, ale přesný termín zná jen Programátor programátorů (=Hospodin), případně svatý Izidor, patron internetu. :-)

Papi, díky moc za Tvůj čas, odpovědi a ochotu nám prozradit alespoň jiskru z toho, na co se můžeme těšit! Moc Ti přeji, aby Ti to šlo hezky od ruky, server nepadal, oči nebolely a vše šlo podle plánů :-).

Doufám, že pokud vás první díl nenadchl k dalšímu sledování seriálu Na kus řeči, tak alespoň ve vás vzbudil zvědavost, jak se naše stránky změní :D.
V dalším díle se už začneme připravovat na blížící se Mikulášskou besídku. Děkuji za pozornost a zachovejte přízeň :-).
Komentáře
Díky za nový zajímavý seriál!! :-)
Tak teď zase já děkuju Tobě, Johnny, za nový seriál :D! V neděli to bude již třetí seriál, co se zde rozjíždí :) (nastane průnik 3 seriálů - ať žije matika :D)
.
Práce Papiho na nové verzi je skutečně velká, stejně jako jeho nevýslovné kořeněné nadšení. Také děkuji za jeho bezmeznou trpělivost, když se spojení Chrudim–Řím zasekne.

Těším se na další kus řeči...
Aktuální čas
Neděle 14. července 2024, 16:06
Nahrávky
Eliáš Pašije Pašije Jan Křtitel Pašije Jonas Koncert Pašije
http://www.farnost-chrudim.cz/
Přihlášení
Login
Registrace